+420 732 118 032 / info@goranabytek.cz / www.goranabytek.cz

 

Kuchyně

Kuchyň se stává srdem domova. Již to není pouze místo, kde trávíme nezbytně nutnou dobu pro přípravu pokrmů a to i díky současnému trendu propojení kuchyně s obývacím pokojem a vytvořením tak velké společenské místnosti. 

Návrh kuchyňské linky

Při návrhu nové kuchyňské linky dbáme především na její funkčnost a praktičnost prostoru pro vaření, vhodné rozvržení pracovní plochy a na správnou volbu použitých materialů. Správně navržená kuchyňská linka umožní plynulé fungování všech činností, které se v kuchyni vykonávají, např. uskladnění, příprava a konzumace pokrmů a další navazující činnosti. Na základě umístění odpadů a přívodů elektřiny a vody Vám navrhneme pozici jednotlivých sektorů pro umývací centrum, varné centrum a chladící centrum s úložnými prostory a prostor pro odpadky. Součástí kvalitního ergonomického návrhu kuchyně je take intergrace elektrických spotřebičů do kuchyňské linky.

Spotřebiče

Pomůžeme Vám vybrat správné spotřebiče, které Vám usnadní mnoho práce a starostí a doporučíme Vám ověřené výrobce a modely (např. Whirpool, Bauknecht a další). Běžné spotřebiče: varná deska, pečící a mikrovlná trouba, myčka, odsavač par a lednice. 

Drátěné programy

Drátěné programy jsou velice žádanými doplňky, které usnadňují orientaci v potravinových či rohových skříních, do kterých bývá často nesnadný přístup. Výsuvné potravinové koše jsou osazeny na plnovýsuvech s brzdou proti nárazu. Díky tomuto je jejich využívání komfortnější a šetrnější ke korpusu kuchyňské linky. 

Materiály pro jednotlivé části kuchyňské linky

Korpus kuchyňské linky

Kuchyňskou linku tvoří několik korpusů, které jsou vzájemně sešroubovány, aby utvořily pevný celek. Nejčastěji používaným materiálem je většinou laminovaná dřevotřísková deska. Hrany laminovaných desek se zakončují ABS hranami, které mají vyšší odolnost proti nárazům a otěrům a chrání tak material korpusu kuchyňské linky. Kuchyňská linka je pak postavena na rektifikačních nožkách, které jsou překryty soklovou lištou s transparentním těsnícím profilem, který zabraňuje nežádoucímu vniknutí kapalin a nečistot. 

Pracovní deska

Pracovní deska je nejdůležitější součástí kuchyňské linky. Důležitými parametry pracovní desky jsou odolnost proti vlhku, poškrábání a vysokým teplotám. Nejpoužívanější desky se vyrábí z vysokotlakého laminátu. Tyto pracovní desky jsou cenově dostupné a vyrábí se v mnoha barevných provedeních. Odolávají teplotě do 180°C a běžně používaným čistícím prostředkům v domácnosti. 

Dveřní křídla

Dveřní křídla patří díky zátěži vniklé neustálým otevíráním a zavíráním a nárokům na jejich kvalitu druhou nejdůležitější částí kuchyňské linky. Používané materiály jsou: foliovaná MDF, stříkaná MDF, masivní dřevo, lamino s ABS a vysokotlaký laminát s ABS.

Nejpoužívanějším materiálem je foliovaná MDF. Dveřní křídla je možné vyrobit v mnoha barevných provedeních a vzorech.

Podobným materiálem je stříkaná MDF, u které je jádro desky stejné, pouze se liší povrchová úprava. Místo folie je na podkladovou desku nanesen polyuretanový email, který lze vybrat z několika barevných odstínů. Vybírat lze take z několika stupňů lesku povrchové úpravy.

Čistě přírodním materiálem je masivní dřevo, které je na kuchyňská dvříka dodáváno zpravidla ve formě spárovky či nekonečného vlysu (špalíčku). Díky moření lze získat téměř jakýkoliv odstín. Pro povrchovou úpravu se obvykle používá transparentní polyuretanový lak v různých stupních lesku.

Lamino s ABS hranou představuje jednoduché, ale elegantní řešení. U dvířek s ABS hranou se zvyšuje odolnost vůči poškození (otěry, odlomení hran).

Další dostupnou variantou je vysokotlaký laminát, který se používá spíše do firemních kuchyní, kde se setkáváme s větším pohybem osob a je žádoucí vyšší odolnost. 

Webové stránky vyrobila reklamní agentura Altrodesign.

Nebojte se originality, připravíme nábytek na tělo, přesně pro vás!

Nové webové stránky / 02.05.2013
Spustili jsme pro Vás nové
webové stránky, zabýváme se výrobou nábytku na míru.
Nebojte se originality, připravíme nábytek na tělo,
přesně pro Vás!